Menu Zavřeno

Plnohodnotný závod ani letos v Kyjově neproběhne

Stejně jako loni, tak ani letos v závěru roku nepřeje sportovcům covidová situace. Tradiční závod “Štěpánský běh v Kyjově” se tak opět neuskuteční ve formě v jakém ho známe.

Vážení příznivci Štěpánského běhu,

jak jsem Vám avizoval v předchozí zprávě dne 9.11.2021, zasílám informaci o konečné podobě 59. ročníku Štěpánského běhu v Kyjově dne 26.12.2021.

Bohužel epidemická situace se v mezidobí dramaticky zhoršila a opět byl vyhlášen nouzový stav. Za těchto okolností nelze dopředu cokoliv plánovat, včetně sportovních a společenských akcí. Proto bylo na jednání výboru spolku Štěpánský běh dne 29.11.2021 rozhodnuto, že v rozsahu plnohodnotného závodu, tzn. s měřením času a se startovními čísly účastníků, nebude 59. ročník organizován.

Nezbývá nám tedy jiná možnost, než přistoupit k uskutečnění 59. ročníku stejně jako v loňském roce, kdy se konal pod heslem „Návrat ke kořenům“, tak jak tomu bylo na začátku historie Štěpánského běhu v Kyjově před téměř šedesáti lety. Je naším primárním zájmem, aby tradice běhu byla i přes všechny komplikace, které nám současná doba přináší, nadále zachována.

Členové výboru spolku tedy odběhnou na Štěpána v tradičním čase trasu závodu. Je pravděpodobné, že stejně jako v loňském roce, si tuto příležitost nenechají ujít ani aktivní sportovci, pro které se Štěpánský běh stal srdeční záležitostí a pevnou součástí druhého svátku vánočního.

Dovolte mi, abych Vám všem popřál do závěru tohoto roku pevné nervy, pokud možno příjemné prožití Vánočních svátků a do Nového roku 2022 především pevné zdraví. A také nám všem přeji, aby přípravy a uskutečnění příštího jubilejního 60. ročníku Štěpánského běhu již nebyly poznamenány tak, jako tyto poslední dva ročníky.

S úctou za výbor spolku Štěpánský běh Kyjov z.s.

Jan Kundrata

předseda výboru

Štěpánský běh Kyjov z.s.

tel.: +420 602 505 557