Menu Zavřeno

Homoláč zvítězil v novém traťovém rekordu

Současné velké výkyvy v počasí se projevily i v Kyjově na již 34. závodu Moravsko-Slovenského běžeckého poháru. Teplo přilákalo řadu běžců, kteří by třeba jinak slavili svátky někde na sněhu na horách. Také proto zde startovalo přes 250 závodníků, což je velmi slušné číslo.

Jiří Homoláč je úplně někde jinde

A přesně tak to i po startu vypadalo. Jiří Homoláč /Adidasrunnners/VSK Uni Brno – 25:33,3/ okamžitě vyrazil vpřed a za patami se mu jen kouřilo, jaký to byl fofr. A tak to vydržel až do cíle, aby vytvořil nový traťák. Má neskutečnou formu.

Až daleko za ním proběhl souboj od druhé místo, v němž byl úspěšnější Roman Paulík /Lokomotiva Břeclav – 27:09,14/, když v posledním prudkém seběhu před cílem pláchl Tomáši Navrátilovi /AK Kroměříž – 27:19,40/.

Tereza Korvasová také neměla konkurenci

Je na pováženou, když mezi běžkyněmi vládnou cyklistky a třetí pak doběhne triatlonistka, která má ke kolu také velmi blízko.

A v Kyjově to tak vypadalo. Zvítězila s přehledem česká cyklistická reprezentantka Tereza Korvasová /Dukla Praha – 32:10,7/. Za ní doběhla druhá skvělá bikerka Martina Novotná /AK Kroměříž – 32:48,46/ a třetí místo si udržela mnohonásobná mistryně ČR v triatlonu Pavlína Poláčková /AK Drnovice – 33:09,62/.

Zdroj: youtube.com (Martin Žigo)
Zdroj: youtube.com (Marek Svoboda)