Menu Zavřeno

Zajíc a Korvasová zvítězili v Kyjově

Současné téměř jarní počasí počasí se projevilo i v Kyjově na již 57. ročníku Štěpánského běhu. Teplo přilákalo řadu běžců, kteří by možná jinak slavili svátky někde na sněhu na horách. Také proto zde startovalo přes 300 závodníků, což je velmi slušné číslo.

Martin Zajíc to napálil hned od startu

Ano přesně tak to po startu vypadalo. Junior Martin Zajíc /VSK Univerzita Brno – 26:20,14/, věren svému příjmení, okamžitě vyrazil vpřed a nechal ostatní běžce brzy za sebou. Za ním proběhl souboj jen od druhé místo, v němž byl úspěšnější David Kákona /AK Hodonín – 26:33,18/, když v posledním prudkém seběhu před cílem utekl Tomášovi Navrátilovi /AK Kroměříž – 26:39,99/.

Tereza Korvasová obhájila loňské vítězství

Stejně jako loni zvítězila česká cyklistická reprezentantka Tereza Korvasová /Vnorovy v pohybu – 31:32,4/. Ovšem kousek za ní doběhla po parádním výkonu, když se vcelku dlouho držela Terezy, Pavla Závodná/AK Drnovice – 31:50,78/, která je obrovským překvapením posledních týdnů, a třetí místo si pohlídala mnohonásobná mistryně ČR v triatlonu Pavlína Poláčková /AK Drnovice – 33:00,21/.

Štěpánský běh v Kyjově je nejstarším závodem na Štěpána na Moravě

Je to tak. Letošní již 57. ročník je toho jasným dokladem. Prošel také během těch let řadou změn. Jak tratí, kdy se z klasického 5,2 km dlouhého silničního okruhu na čas přestěhoval do města, aby se zase vrátil zpět. A i nyní se klasická část zachovala, ale posunul se start a cíl do města Kyjova. Tím se trasa závodu natáhla na 8,2 km a slavná tradice pokračuje dál pod záštitou města Kyjov a mnoha sponzorů a také pod vedením jednoho z našich nejlepších bývalých běžců Mgr. Pavola Klimeše. Ten převzal žezlo od předchozích pořadatelů, kteří chtěli tradici po 50. ročníku ukončit. To by byla nebetyčná škoda a my bychom neměli kam jezdit vzpomínat, jak nám to v mládí běhalo. Je ovšem fakt, že hodně z nás už postává na trati jen jako rada starších a kibiců. A ještě daleko větší řada se na závod kouká odněkud z nebe, ale právě i kvůli nim, je nutné tuto nádhernou akci zachovat pro další generace. A za to zaslouží pořadatelé obrovský dík.